France, 7.5 milione euro per imazhin e Sarko

14/12/2009 18:00

Ne vitin 2009 taksapaguesit franceze kane derdhur mbi 7.5 milione euro per te rritur vleren e imazhit te presidentit te tyre Nicolas Sarkozy.

Lajmi behet i ditur nga nje investigim i gazetes “Le Parisien”, e cila tregon se si Sarkozy ka revolucionarizuar komunikimin presidencial ne France.

Gazeta shkruan se mjafton te mendosh qe vetem per kete vit pallati Elize ka shpenzuar 500 mije euro per faqen e internetit, dyfishi i shpenzimeve krahasuar me vitin 2008 dhe trefishi krahasuar me 2007-en.

Top Channel