Kine, arrestohet vrasesi i 12 personave

13/12/2009 11:30

Nje person i dyshuar per disa vrasje eshte arrestuar nga policia kineze.

Mendohet se personi ne fjale ka ekzekutuar plot 12 persona. Ai eshte arrestuar ne provincen e Hunanit. Policet dhe ushtaret kane arritur te bllokojne 34 vjecarin Liu Aibing me probleme mendore qe ishte strehuar ne maje te nje kodre ne fshatin Jinshanpai.

Mes viktimave te tij jane edhe i ati bashke me disa familjare. Policia po heton shkaqet e kesaj masakre ku 34 vjecari sulmoi me arme zjarri disa shtepi ne fshatin ku jetonte.

Top Channel