Korrupsioni, Brown ultimatum Karzait

06/11/2009 21:10

Britania e Madhe nuk do te rrezikoje ushtaret e saj ne Afganistan per nje qeveri qe nuk lufton korrupsionin.

Keshtu kryeministri Gordon Brown i ka dhene nje ultimatum kolegut te tij Karzai.

“Britania e Madhe nuk mundet dhe nuk do t’i ktheje shpatullat Afganistanit. Por shprehja ‘qeveria afgane’ eshte bere sinonime me korrupsionin. Karzai duhet te beje dicka”, eshte shprehur Brown.

Top Channel