Rama: Ne kuvend, pas transparences

19/09/2009 15:45

Gjate turit ne baze per zgjedhjen e kryetarit te Partise Socialiste, kandidati per kete post Edi Rama, nenvizoi ne Gjirokaster se PS, nuk mund te shkoje ne kuvend pa u bere me pare transparenca e procesit zgjedhor.

Duke iu referuar ligjit zgjedhor Rama tha se kur dy anetare te KQZ-se kerkojne hapjen e kutive te votimit ato hapen dhe sic tha ai ne kete rast ligji u shkel.

“Nese Partia Socialiste behet pjese e kesaj shfaqjeje, atehere i ka dhene shkelmin perfundimtar te gjithe atyre njerezve qe e ndjejne mbi supe peshen e ketij pushteti”, tha Rama.

Ndersa kandidati tjeter per kreun e PS-se, Maqo Lakrori duke nenvizuar disa elemente te platformes se tij vecoi bashkimin e se majtes.

Takimet e perballjes elektorale per zgjedhjet e pergjithshme ne PS zhvillohen ne 12 qarqe te vendit ku anetaresia socialiste eshte thirrur per te degjuar dhe me pas per te votuar me 26 shtator dy kandidatet per kryetar te PS.

Top Channel