Irak, autobombe perpara xhamise, 30 te vdekur

07/08/2009 15:15

Rreth 30 persona kane humbur jeten dhe 72 te tjere kane mbetur te plagosur pas shperthimit te nje autobombe ne Irak.

Makina e drejtuar nga nje kamikaz ka shperthyer perpara xhamise shiite te Mosulit, ne veri te Irakut.

Lajmin e kane bere te ditur burime policore.

Top Channel