Afganistan, ushtaret USA vrasin 5 civile

06/08/2009 16:45

Pese qytetare afgane, qe po ngarkonin ushqime ne nje kamion, kane mbetur te vrare nga nje sulm i ushtareve amerikane.

Lajmin e kane bere te ditur autoritetet afgane, sipas te cilave marinsat i kane marre pese civilet per terroriste dhe kane hapur zjarr ndaj tyre.

Ngjarja ka ndodhur ne rajonin e Zherait, ne provincen afgane te Kandaharit.

Top Channel