Irak, rrembehen 11 pelegrine shiite

05/08/2009 11:10

Njembedhjete pelegrine shiite dhe shoferi i tyre jane rrembyer sot nga nje grup personash te armatosur ne Irak.

Lajmin e bejne te ditur burime policore lokale, sipas te cilave, nen kercenimin e armeve grupi i rebeleve ka ndryshuar drejtimin e autobuzit qe po udhetonte rreth 15 kilometra ne perendim te Hilas.

Sipas burimeve, pelegrinet ishin drejtuar per ne Kerbala, ne jug te Bagdadit, per te marre pjese ne nje feste fetare.

Top Channel