Berisha: Opozita po mohon arritjet e qeverise

13/05/2009 15:20

Kryeministri, Sali Berisha, inaguroi nisjen e ndertimit te rruges Levan-Tepelene, nje projekt me financime te huaja prej 70 milione eurosh.

Pas ceremonise se inaugurimit, kryeministri Berisha akuzoi opoziten se po mohon cdo arritje te qeverise, perfshire edhe investimet per ndertimin e infrastruktures se vendit.

“Me asgje nuk mund te percash shqiptaret. Nese do te shohesh, nga Levani ne Konispol po ndertohen 250 kilometra rruge. Mos beni rolin e atij qe ka sy dhe nuk shikon”, u shpreh Berisha.

Ne turin e tij “Shqiperia po ndryshon”, kryeministri Berisha, duke shpallur si prioritet te mandatit te dyte ndertimin e boshtit te jugut, hodhi poshte ato qe i quajti akuza te kreut te opozites Edi Rama per diskriminimin e jugut ne favor te veriut, per shkak te ndertimit te rruges Durres-Kukes.

Top Channel