Liban, lejohen taksite vetem per grate

18/03/2009 13:55

Libani i shtohet radhes se vendeve myslimane qe ka lejuar krijimin e nje kompanie taksish vetem per grate, me drejtuese vetem te seksit femer.

“Taksi vetem per gra” ka pak dite qe eshte krijuar dhe ka shume kliente. “Shume gra nuk pranojne te hipin ne makina me taksiste meshkuj, sidomos gjate nates”, ka thene ideatorja e kesaj iniciative, Nawwal Fakrhi.

Sipas saj, tashme asnje grua nuk do te kete frike te hipe ne nje taksi, ne cdo orar.

Top Channel