Të ardhurat, 483 mln euro më shumë/ Rritjen më të lartë, kontributet shoqërore dhe taksat e punës
14/10/2021 15:15
IuteCredit Europe emeton 75 milione Euro obligacione për tu tregetuar në Bursat e Frankfurtit dhe Talinit
14/10/2021 15:15
Çmimet do të vijojnë shtrenjtimin/ FMN: Shqipëria do të ketë rritjen më të lartë në rajon në 2021
14/10/2021 08:41
Enio Jaço: Shqipëria duhet të orientojë politikat drejt mundësive Euro-Transantlantike për investime të reja
13/10/2021 19:03
Dhoma Amerikane e Tregtisë mbledh Asamblenë e Përgjithshme/ E pranishme Yuri Kim
13/10/2021 18:22
Kritikat e FMN për financat/ Ekspertët: Duhen mbështetur shtresat që preken nga rritja e çmimeve
13/10/2021 15:03
Rritet energjia në Ballkan/ Paralajmërohen për shtrenjtim deri në 135% në B. Hercegovinë dhe Serbi
13/10/2021 12:16
FMN nuk lejon uljen e taksës/ I kërkohet qeverisë shqiptare të heqë dorë nga amnistitë fiskale
12/10/2021 19:39
Ankandi, energjia u ble me 255 euro/ Çmimi është 5 herë më shumë se një vit më parë
11/10/2021 19:30
Çmimi i gazit në nivele rekord/ Rusia fajëson BE-në: Pse nuk rrëfeni çfarë po bllokoni?!
11/10/2021 16:17
“Borxhi 200 mln euro s’zgjidh krizën”/ Ekspertët: duhej të ishte krijuar bursa e energjisë elektrike
10/10/2021 19:31
The Economist: Epoka e bollëkut ka mbaruar! Përse përfundoi bota në këtë pikë?
10/10/2021 16:07
Sa dëmton shqiptarët inflacioni i rritur?/ Ekspertët e ekonomisë: Shqiptarët po blejnë më pak mallra
09/10/2021 19:36
Kullat në Tiranë, 5 mijë euro metri/ Kërkesa e lartë rrit çmimet e ndërtimeve në gjithë kryeqytetin
08/10/2021 19:38
Inflacioni shkoi në 2.5 për qind/ Ndikimin më të madh dha rritja e çmimit të ushqimeve me 4.6 për qind
08/10/2021 15:12
Shqiptarët paguajnë më shumë interes/ Interesi i kredive shumë herë më i lartë se në Europë
07/10/2021 12:21
Banka Botërore: 30% e shqiptarëve do të jetojnë në varfëri deri më 2023, niveli më i lartë në rajon
07/10/2021 07:49
“Çmimet do stabilizohen”/ Banka e Shqipërisë: Efekti do jetë kalimtar, në fillim të 2022 stabilizohet
06/10/2021 19:40
“Kostot e energjisë jo mbi familjarët”! Zv/kryeministri: Të gatshëm të mbrojmë dhe biznesin e vogël
06/10/2021 12:54
Hidrocentralet kanë më pak ujë! Prurjet në kaskadën e Drinit janë minimale, pa reshje do të bjerë prodhimi
06/10/2021 12:07
Banka Botërore: Tregu i punës nuk është rikuperuar në Shqipëri, GDP parashikohet të rritet me 7.2%
06/10/2021 10:29