Thaçi thërret Parlamentin e ri/ Kurti takon Mustafën, ende nuk ka dakordësi për qeverinë

11/12/2019 20:06

Presidenti i Kosovës Hashim Thaci ka vendosur që të thërras Kuvendin e ri të Kosovës më 24 dhjetor në orën 9.

Ndërkohë që kryetari i vetëvendosjes Albin Kurti dhe kreu i LDK Isa Mustafa janë takuar për detajet e fundit për krijimin e qeverisë së përbashkët.

Ndjekim lidhjen me gazetaren Alberta Hashani, për të mësuar më shumë.

Top Channel