15 - Sergio Agüero, 30, Manchester City / Argjentina

Manchester City ka shënuar golin e katërt ndaj Tottenham dhe tashmë kryeson 4-2, një rezultat që e kualifikon për në gjysmëfinalen e Champions League.

Kun Aguero ishte autori i golit për ekipin e drejtuar nga Pep Guardiola.

Top Channel