L’Equipe raporton se është pikërisht Juventusi, skuadra favorite për të marrë shërbimet e mesfushorit të Lyonit, Tanguy Ndombele.

Për futbollistin interesohen edhe klube si Paris Saint Germain, Manchester City, etj, por duket se Parartici ka avancuar negociatat e tij me Lyonin.

Klubi francez kërkon të paktën 70 milionë euro për kartonin e Ndombele, por marrëveshja mund të mbyllet me rreth 50 milionë dhe ndonjë futbollist në huazim.

Top Channel