Princeshë Diana ëndërronte të jetonte me të. Ndërron jetë Oliver Hoare

11/09/2018 15:32

Ekspert arti, Oliver Hoare u bë i njohur si i dashuri i Lady Dianës, dhe u përfol për një lidhje me të në 1992. Ai martuar, baba i tre fëmijëve, ai ishte mik i ngushtë i princit Charles.

Mediat britanike shkruajnë se Oliver ka ndërruar jetë në moshën 73-vjeçare pas një beteje të gjatë me kancerin. Hoare kishte thënë më herët se kishte pasur një lidhje me bashkëshorten e Charles në 1992, pasi asaj i vdiq i ati, Earl Spencer.

Princeshë Diana i kishte thënë të besuarës së saj, Lady Bowker se “ëndërronte të jetonte në Italy me Hoare”. Marrëdhënia e tyre mori fund kur bashkëshortja franceze e Hoarës, Diane de Vvaldner, 16 vjet më e madhe se Diana e kërcënoi Oliver me divorc.

Top Channel