VIDEO/ “Grumbull i vjetër plehrash”, Donald Trump ofendon Joe Biden dhe Kamala Harris: A mund ta imagjinoni…

04/07/2024 12:23

Donald Trump është bërë viral në rrjet, pas publikimit të një videoje të ish-presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës ku ofendon Joe Biden dhe Kamala Harris.

Gjatë një bisede me stafin e tij, ai e quan presidentin e SHBA-së një grumbull të vjetër mbeturinash dhe se po tërhiqet nga gara për kandidaturën për mandatin e dytë.

“Ai po tërhiqet nga gara. E nxora prej saj dhe kjo do të thotë se tani kemi Kamala-n”, dëgjohet të thotë Trump. “A mund ta imagjinoni këtë djalë duke negociuar me Putinin dhe presidentin e Kinës që është një njeri i fuqishëm, një njeri shumë i ashpër?”, pyet me ironi ai anëtarët e stafit të tij.

Sa i përket një zëvendësimi të mundshëm të Biden me Kamala Harris, Trump mendon se zv. presidentja do të jetë shumë herë më e mirë në debat, por ajo mbetet patetike për të.

“Mendoj se ajo do të jetë më mirë, por ajo është kaq e keqe. Ajo është shumë patetike, ajo është shumë e keqe.”

Pak pas publikimit të kësaj video ka reaguar edhe kampi i Joe Biden.

“Jo Donald. Ajo që është e keqe është heqja e të drejtës së grave, e keqja është humbja e zgjedhjeve dhe thirrja e turmës për të sulmuar Kapitolin, e keqja është të mos paguash taksat e tua”, thuhet në reagimin e ekipit të fushatës së Presidentit.

Ata po ashtu theksojnë se Trump, i cili akuzohet se ka kryer 34 vepra penale “dëshiron ta bëjë veten diktator”.

Top Channel