“Këtë tunel e kam përjetuar me emocione, kam qarë”, ministrja Balluku intervistë live për Top Story nga tuneli i Llogarasë

04/07/2024 21:46

Ministrja e Energjisë dhe  Infrastrukturës ka zbuluar emocionet e disa orëve para hapjes së tunelit të Llogarasë, në një intervistë live për emisionin Top Story.

Këtë tunel e kam përjetuar me emocione madje edhe kam qarë, ishin të gjithë  punonjësit duartrokisnin mundin e tyre. Kam ardhur me optimizëm, tashmë është pjesë e krenarisë së të gjithë gjerdanit të infrastrukturës, nuk besoj se do të ketë lot sot”, tha Balluku.

Top Channel