Darshan Toogudeepa, një ylli i industrisë së filmit në gjuhën kanadeze në shtetin jugor indian të Karnataka, ka qenë i arrestuar për 10 ditët e fundit në lidhje me një krim që i ngjan komplotit të një filmi.

Ai është mes 17 personave të kapur nga policia për vrasjen e Renukaswamy, një fans 33-vjeçar i aktorit, pasi trupi i tij u gjet nga një kanal.

Në fillim të kësaj jave, Shefi i Policisë së qytetit Bengaluru tha se Renukaswamy ishte vrarë në një mënyrë shumë brutale dhe barbare dhe e përshkroi atë si një krim  të kryer në një mënyrë të tmerrshme.

Policia tha se beson se aktori 47-vjeçar ishte i zemëruar me Renukaswamy, i cili punonte për një kompani farmacie, sepse ai dyshohet se i kishte dërguar mesazhe të turpshme në rrjetet sociale Pavithra Gowda, një aktore që është përshkruar në shtypin indian si e dashura e Darshanit. Ajo gjithashtu është në mesin e të arrestuarve.

Akuzat kundër të dyshuarve përfshijnë vrasje, rrëmbim, shkatërrim të provave dhe konspiracion kriminal.

Darshan është në burg dhe nuk ka komentuar mbi akuzat, por avokati i tij Ranganath Reddy i tha BBC-së se gjatë takimeve të tyre, aktori mohoi akuzat kundër tij.

“Këto janë thjesht akuza për momentin. Policia nuk ka prova të drejtpërdrejta kundër Darshanit. Është një rast i provave rrethanore”, tha avokati i aktorit.

I konsideruar si ylli më i përballueshëm i industrisë së filmit kanadez, Darshan ka luajtur në rreth 60 filma dhe shumë prej tyre kanë qenë hite të mëdha.

Top Channel