“Njerëz të paguar i kanë bërë dëm për tre vite”, Gjokutaj: E masakruan PD-në, sot duan të rikthehen

17/06/2024 22:23

Avokati Genc Gjokutaj deklaroi në “Top Story” se personat që sot duan të rikthehen në PD, pasi Sali Berisha mori vulën, e kanë dëmtuar atë për tre vite me radhë.

Ndër të tjera shtoi se ata janë paguar për këto vite, për këtë arsye u larguan më parë.

“Unë nuk e ka  privilegjin të jap veresie, se unë jam avokat. Një dalldi e parafolësit. Historia e vulës dhe pas saj nuk mund t’i qëndrojnë dy qëndrime. Se të gjithë po ikin aty.

Dëmi që i është bërë këto tre vite PD-së i është bërë nga njerëz të paguar që nuk janë ndarë për çështje politike por për çështje pagash.

Të gjithë kanë të drejtën, por nuk mund të vijnë duke drejtuar gishtin. Nuk mund të vijnë këta që e masakruan PD-në, dhe sot duan të bashkohen. Lulzim Basha dhe Enkelejd Alibej nuk kanë vend në PD”, tha Gjokutaj.

Top Channel