Sezoni turistik/ Pastrohet bregdeti, Darzeza gati të presë pushuesit

21/05/2024 14:41

Tashmë ditët e nxehta të verës kanë trokitur dhe plazhet kanë nisur që të mbushen nga vizitorë të shumtë por edhe nga vetë banorët e zonave bregdetare. 

Ndërkohë në kuadër të një sezoni sa më të mbarë ka nisur dhe puna për pastrimin e plazheve. Në një postim të bërë në Facebook, kryeministri Edi Rama ka ndarë disa pamje nga Darzeza, e cila po bëhet gati të mirëpresë pushuesit.

“Darzezë – Në prag të sezonit turistik vijon puna në terren për pastrimin e plazheve që turizmi bregdetar të nisë sa më mbarë”, shkruan Rama.

Top Channel