Patrick Dempsey është shpallur burri më seksi në botë sipas revistës People.

“Unë kam qenë gjithmonë shoqërues i nuses!” 57-vjeçari.

“E kisha harruar plotësisht dhe as që e kisha menduar të isha në këtë pozicion”, shtoi ai.

Aktori luan në filmin e ardhshëm të Michael Mann “Ferrari”. Ai i tha Associated Press vitin e kaluar se e bëri të gjithë drejtimin vetë, duke e quajtur atë “rolin më të mirë që kam pasur ndonjëherë”.

Dempsey ka marrë pjesë në disa gara profesionale, duke përfshirë 24 Hours of Le Mans, dhe është pjesë e ekipit të garave Wright Motorsports.

Kopertina e People me Dempsey do të dalë të premten.

Dempsey i bëri të gjithë për vete si Dr. Derek Shepherd në “Grey’s Anatomy”, duke u shfaqur në më shumë se 250 episode. Ai luan pilotin italian të makinave të garave Piero Taruffi në “Ferrari”, i cili vjen në kinema këtë vit.

Në listën e burrave më seksi janë edhe Michael B. Jordan, John Legend, Paul Rudd, Brad Pitt, Harrison Ford dhe Mel Gibson, i cili mori vendin e parë në revistën e vitit 1985.

Top Channel