Moti ekstrem vijon të godasë veriun e Italisë të martën, me shira të rrëmbyeshëm dhe erëra të fuqishme që kanë shkaktuar përmbytje në shumë zona.

Një stuhi goditi Milanon dhe Brianzan, duke bërë që lumi Seveso të shpërthejë nga brigjet e tij.

Zjarrfikësve iu desh të shpëtonin një grua dhe dy fëmijët e saj pasi ajo u bllokua në makinë për shkak të pemës që u rrëzua nga erërat në Mediglia, afër Milanos.

Autostrada Brenner u mbyll për shkak të rrëshqitjes së dheut në anën austriake të kufirit, sipas ANSA-s.

Top Channel