Kylie Jenner ka qenë shumë aktive në fushën e modës pasi ka përfituar nga shitja e një pjese të markës së saj të kozmetikës dhe kujdesit të lëkurës Kylie Cosmetics për të ndërmarrë një projekt të ri të modës me Jens dhe Emma Grede që kanë punuar me Kim në të kaluarën.

Jenner shiti 51% të Kylie Cosmetics tek Coty për 600 milionë dollarë, një kompani që aktualisht vlerësohet në 1.2 miliardë dollarë. Miliarderja 26-vjeçare punësoi Grede, të cilët janë përgjegjës për markën e Kim “Skims” dhe “Good American” të Khloé.

Një burim i afërt me miliarderen pohoi se: “Të gjitha vajzat secila kanë vizionin e tyre, ato frymëzojnë dhe ndihmojnë njëra-tjetrën. Të gjitha janë kaq të ndryshme dhe të pavarura, por i japin njëra-tjetrës një sërë këshillash.”

Kylie Jenner filloi karrierën e saj në fushën e modës në vitin 2012 kur ajo dhe motra e saj Kendall  themeluan markën e tyre Kendall + Kylie ndërsa bashkëpunonin me PacSun.

Burimi shtoi gjithashtu se: “Kylie ka qenë gjithmonë në modë, dhe ajo po investon pasi gjithmonë ka pasur një vizion shumë të qartë.”

Ndërkohë, Kylie është imazhi i ri i syzeve dhe çantave Dolce & Gabbana dhe do të shfaqet në koleksionin e ardhshëm. Gjashtë muaj më parë, ajo arriti që të merrte të gjithë vëmendjen dhe u shfaq gjithashtu në titujt kryesorë të lajmeve anembanë botës pasi veshi një kokë luani në një sfilatë mode në Paris për Schiaparelli.

Top Channel