Pas gati dy vjetësh, The Weeknd ka arritur më në fund të shpëtojë nga apartamenti i tij në lagjen Westwood të Los Anxhelosit.

Duke zënë të gjithë katin e 18-të të ndërtesës prestigjioze Beverly West, apartamenti në madhësinë e rezidencës u shit për 18 milionë dollarë, shumë më pak së çmimi fillestar i kërkuar nga këngëtari prej 22.5 milionë dollarësh dhe më pak se 21 milionë dollarët që ai pagoi katër vjet më parë për ta blerë atë.

Pika kryesore e apartamentit është pamja 360 gradë, e cila përfshin pamje panoramike të qendrës së Los Anxhelosit, Oqeanit Paqësor dhe maleve Santa Monica. Apartamenti ka katër dhoma gjumi dhe tetë banja, ndriçim të projektuar dhe veshje me dërrasë arre. Dhoma kryesore e gjumit ka një gardërobë të stilit të showroom-it, një banjë të madhe me një dhomë me avull dhe vaskë si dhe një ballkon privat.

Pikat e tjera kryesore përfshijnë një palestër, një dhomë të mrekullueshme që përfshin një sallë pritjeje dhe një bar me një mur televizori, dysheme të bardha lisi dhe një kuzhinë italiane.

Këngëtari i njohur kanadez Abel Makkonen Tesfaye ka performuar me emrin skenik The Weeknd që nga viti 2009, ka fituar katër çmime Grammy dhe ka shitur mbi 75 milionë albume muzikore. Në një intervistë të re me ‘W Magazine’, ylli i muzikës pop zbuloi planet e tij për t’u tërhequr nga emri i tij aristik.

Top Channel