Rrugëve të Italisë “e zhveshur”! Bashkëshortja e Kanye West revolton italianët: Çfarë rrëmuje… Paturpësi, duken si klloun!

22/08/2023 21:00

Policisë italiane i janë bërë thirrje të ndëshkojë bashkëshorten e re të Kanye West, Bianca Censori, pasi së fundi është shfaqur tejet provokuese në publik, në vendin konservator katolik.

Arkitektja australiane, 28 vjeçe, që ndezi polemika në Itali duke ecur praktikisht e zhveshur gjatë muajit të kaluar, u është rikthyer sërish trukeve të vjetra kur të dielën doli për darkë me Kanye, e veshur me një kostum nud.

Sipas Gjykatës Kushtetuese italiane, të resë mund t’i shqipërohet një gjobë nga 5 deri në 10 mijë euro, ose burgim. Legjislacioni italian parashikon se kushdo që ekspozon vetën në një vend apo pranë një vendi ku frekuentojnë të mitur, mund të dënohet me burgim nga katër muaj deri në katër vjet.

Bianca shkoi pa sytjena me veshjen all-in-one të ngushtë dhe në disa momente u detyrua të mbulonte thithkat e saj me një çantë të zezë kryq, ndërsa 46-vjeçari Kanye fshehu veten nën një xhaketë të zezë të bashkuar me një xhaketë të zezë dhe pantallona të gjera.

Fotot u publikuan ekskluzivisht nga Daily Mail Australia, dhe kritikët në rrjetet sociale që atëherë u janë lutur autoriteteve lokale të ndëshkojnë Biankën për zgjedhjen e saj të veshjeve.

“Është për t’u habitur që ajo nuk është arrestuar. Italia është shumë më konservatore, në këtë rast me të drejtë!‘- shkroi një përdorues i rrjeteve sociale.

Shpresoj që Italia t’i dëbojë të dy nga vendi. Ata nuk kanë nevojë që kjo palë ta ndotë atë” – tha një tjetër përdorues i rrjetit tepër i irrituar me arkitekten, mendim me të cilin u pajtuan edhe shuymë të tjerë. “Plotësisht mungesë respekti ndaj një kulture katolike konservatore; italianët duhet t’i kishin nxjerrë jashtë”- u shpreh një qytetar.

Shumë argumentuan se pamja e fundit e Biankës përbën ‘paturpësi publike’, një akuzë për të cilën vjen me një gjobë të madhe.

“Është turp që nuk mund ta arrestojnë për paturpësi publike. Duken si klloun, sa të turpshme”, ka shkruar dikush.

Një tjetër kritik pranoi se: “A thua se policia në çdo vend arreston këdo që është nudo? Quhet paturpësi… I lodhur duke qenë i detyruar të shoh femra nudo dhe duhet të jetë e paligjshme që fëmijët ta shohin këtë”, ka shkruar dikush.

Një përdorues madje sugjeroi që restorantet vendase duhet të refuzonin Bianca dhe West për “dështim të veshjes së duhur”. Sipas uebsajtit kryesor të turizmit, CIU Travel, vendasit e shohin si ‘fyese’ të shohin vizitorë që ‘bredhin rrugëve të zhveshur në forma të ndryshme’.

“Të ecësh me veshje plazhi ose, më keq, pa këmishë, është një “JO” e madhe në Itali, nëse nuk i keni këmbët në rërë.”

Bianca mbërriti në Itali me Kanye në fillim të këtij muaji dhe ka dalë në disa raste me gjoksin e zhveshur qartë nën veshjet e tejdukshme rrjetë. Që atëherë, vendasit italianë i kanë cilësuar veshjet me pamjen e Kim Kardashian si “mungesë respekti” në mediat sociale, me disa që thonë se Censori dhe West të cilëve iu mungonte në kulm modestia, nuk ishin të mirëpritur në një vend të njohur për trashëgiminë e tij konservatore katolike.

“Nuk na duhen këto plehra në Itali”, komentoi një përdorues italian, ndërsa një tjetër i quajti veshjet e Biankës si “pa klas” dhe “vulgare”.

Përdoruesit nga pjesë të tjera të botës i bënë jehonë kësaj ndodhie me një koment: ‘Duke planifikuar një udhëtim në Itali, kam lexuar disa herë se italianët janë shumë në modë dhe janë mjaft konservatorë në zgjedhjet e tyre të veshjeve. Pyes veten se çfarë mendojnë ata për këtë ekzibicionist?’

“Italianët e klasit nuk do të impresionohen, kjo është e sigurt. Çfarë rrëmuje absolute!”- shkroi një tjetër, duke shtuar se: “Italianët do të tmerrohen”.

“Dikush harroi t’i thoshte të “ftuarit të nderit” Kanye se ata janë në një komb katolik konservator, jo në Majemi apo Nju Jorku…”, thanë ata.

Kanye dhe Bianca u martuan në një ceremoni private në Beverly Hills në janar, rreth dy muaj pasi u finalizua divorci i reperit me Kim Kardashian. Mirëpo, ligjshmëria e bashkimit të tyre është në pikëpyetje, pasi nuk kanë bërë çertifikatë martese.

Bianca ka një diplomë në arkitekturë dhe ka punuar në kompaninë e dizajnit të West Yeezy përpara se ata të ishin një çift. Ajo iu bashkua kompanisë në vitin 2020, sipas Marie Claire. Është e paqartë nëse ajo punon ende atje.

FOTO GALERI
1/8

Top Channel