Foto ilustruese

Një aksident me pasojë vdekje ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të premteje në Buzëmadh të Fierit.

Një “Opel” me shofer O. P., ka përplasur një këmbësor të moshuar, 84-vjeçarin N. M., duke e aksidentuar me pasojë fatale për jetën.

Sipas policisë ngjaja ndodhi rreth orës 22:00, në aksin rrugor “Levan-Tepelenë”.

Në vendngjarje ka shkuar menjëherë ambulanca dhe policia për të bërë të mundur zbardhjen e këtij aksidenti të rënde me humbje jete.

Drejtuesi i automjetit është shoqëruar në Komisariatin e Policisë për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor ndodhet në vendin e ngjarjes dhe vijon veprimet hetimore për zbardhjen e shkakut të aksidentit.

Top Channel