Gerrard nuk heq dorë nga Henderson, mesfushori pranë kalimit te Al-Ettifaq

23/07/2023 10:50

Liverpool po përjeton një revolucion të vërtetë këtë merkato në mesfushë.

Pas afrimeve të Mac Allister dhe Dominik Szoboszlai, priten largimet e Fabinho dhe Jordan Henderson.

Ky i fundit është shumë pranë transferimit të ekipi i Al-Ettifaq, që drejtohet nga Steven Gerrad.

Ish-futbollisti i Liverpool e kërkon me ngulm futbollistin anglez në skuadër.

Henderson luan me Liverpool që prej vitit 2011, ku u transferua nga ekipi i Sunderland. Me “The Reds” Henderson ka fituar të gjithë trofetë e mundshëm, përfshirë Premier League dhe Champions league./SuperSport

Top Channel