Legjenda e Manchester United paralajmëron Messin: MLS e vështirë, kushtet e ndryshme…

17/07/2023 21:19

Wayne Rooney, një legjendë e Manchester United, trajneri aktual i DC United në MSL, paralajmëron Lionel Messin se nuk do ta ketë të lehtë tek Inter Miami.

“Ai nuk do ta ketë të lehtë. Tingëllon çmenduri, por lojtarët që e kanë provuar mendojnë se është një ligë e vështirë. Udhëtimi, kushtet e ndryshme në qytete të ndryshme… Dhe ka shumë energji dhe intensitet në fushë”.

Pas largimit nga “Djajtë e Kuq” (pas 14 vitesh), Rooney luajti 52 ndeshje për DC United gjatë dy viteve, nga 2018 deri në 2020, dhe shënoi 25 gola.

Top Channel