Foto/ Surprizon Margot Robbie! Në premierën e filmit Barbie, zgjedh të rikrijojë kukullën e viteve 60′

10/07/2023 09:58

Pasi veshi ngjyrën rozë për disa premiera, e nominuarja për Oskar, Margot Robbie zgjodhi të zezën jo shumë të zakonshme për të mahnitur premierën botërore të mbushur me yje të mbajtur në Shrine Auditorium dhe Expo Hall në qendër të Los Anxhelosit të dielën.

33-vjeçarja australiane punoi me stilistin e saj Andrew Mukamal për të rikrijuar fustanin e zi pa rripa, takat, dorezat dhe gjerdan diamanti në kukullën origjinale Barbie “Solo in the Spotlight” nga viti 1960.

Ylli shkwlqente gjithashtu me buzwt e kuqe, dhe me njw trëndafil të kuq në fustanellën e butë.

Stilistja e flokëve Bryce Scarlett i krijoi bishtin voluminoz faux-ny të Margot për ceremoninë e tapetit rozë.

Artistja e grimit Pati Dubroff hoqi rimelin blu në kukull dhe në vend të kësaj nxori vetullat e Robbie-t, aplikoi një skuqje rozë në mollëzat e saj dhe një fyell të kuq të ndezur.

Aktorja e Asteroid City thuhet se fitoi 12.5 milion dollarë për të prodhuar dhe luajtur në filmin fantazi të tre herë kandidates për Oscar, Greta Gerwig, me buxhet 100 milion dollarë, duke sjellë në jetë kukullën e famshme Mattel.

Regjisorja 39-vjeçare shkroi filmin e parë live-action Barbie me babin e saj Noah Baumbach dhe ata kërkuan fituesen e Oskarit Helen Mirren për ta rrëfyer.

John Cena, Rhea Perlman dhe Emerald Fennell janë paraqitur gjithashtu në Barbie, i cili del në kinematë SHBA/MB më 21 korrik.

Dua Lipa – e cila kontribuoi me këngën Dance The Night në kolonën zanore – u shfaq  magjepsëse me një fustan rrjetë krejtësisht të pastër të zgjedhur nga stilisti Lorenzo Posocco.

Margot u ribashkua me njeriun e saj kryesor në ekran, të nominuarin dy herë për Oscar, Ryan Gosling, i cili luan Kenin.

42-vjeçari kanadez u shfaq me një kostum rozë Gucci mbi një këmishë rozë më me kopsa dhe ngjyrë të bardhë Oxford të zgjedhur nga stilisti Mark Avery.

FOTO GALERI
1/8

Top Channel