Një aksident ka ndodhur në aksin rrugor Lezhë-Milot në hyrje të Lezhës.

Janë përplasur dy automjete, njëri tip “Benz” dhe tjetri me “Audi A3” dhe për pasojë janë lënduar dy persona ku po marrin trajtim mjekësor në spitalin e Lezhës.

Shkak për këtë aksident mendohet të ketë qenë shpejtësia tej normave të lejuara si dhe një manovër e njërit prej automjeteve, tek një lavazh ku shpesh herë hyrjet e këtyre bizneseve në anë të këtij aksi rrugor bëhen burim aksidenti.

Top Channel