Fituesi i edicionit të 10-të kanadez bëhet fans i konkurrentit të Big Brother Vip, Luiz Ejllin.

Ai ka postuar një video në rrjete sociale ku shprehet se është fans i Luzit.

“Përshëndetje nga Kanadaja, të gjithë ndjekësve të mi të rinj. Faleminderit shumë Shqipëri, të dua. Luiz të dua. Luiz unë sapo zbulova për ty, ti ke fansat më të mirë. Ti dukesh si një gjeni, do’i përgjigjem të gjithë mesazheve së shpejti”, tha Kevin Jacobs në video mesazh.

“Fituesi i Big Brother Vip Albania do të jetë luani, Luizi”, shtoi ai.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Luiz Ejlli Official (@luiz.ejlli)

Së fundmi Luizi, një ndër emrat më të lakmuar të këtij edicioni të Big Brother Vip, ka kryer një strategji brenda shtëpisë, duke futur veten, Kristin dhe Armaldon në një tualet dhe duke diskutuar fshehurazi produksionit. Ky veprim ka çuar menjëherë në eliminimin e tyre dhe duke kompletuar kështu misionin që ai i kishte vënë si qëllim vetes së tij. Por kjo ide nuk i kishte ardhur papritmas, pasi ai ishte frymëzuar nga fituesi i një edicioni të “Big Brother Canada”, ku ky i fundit kishte bërë të njëjtën taktikë me ta.

Mbështetësit e Luizit kanë reaguar menjëherë, duke e ndjekur këtë fitues dhe duke i shprehur se sa shumë ata e ndjekin dhe e duan atë. Duke parë të gjithë këtë mbështetje edhe kundrejt tij.

Kevin ra në sy për lojën e tij strategjike ku ashtu si Luizi ka shprehur gjithmonë se është një fans i spektaklit. Konkurrenti është shprehur gjithashtu se punoi shumë për të dalë ndryshe nga të tjerët dhe për ta bërë lojën më interesante. Dhe sipas tij hapi i parë është ta bësh të tjerët shumë kurioz dhe i vërtetë pasi në një moment do dalë nëse je i shtirur.

Jacobs  gjithashtu përdori gjithashtu një martesë fallco për të pasur avantazh në lojë.

“Hello from Kanada, to all my new followers, Thank you so much Albania i love you, Luiz i love you. Luiz i just found out about you, but you have the best fans. U seem like a genius, i’ll ansëer all the messages soon. Big Brother Vip Albania winner is gonna be the lion, Luiz.”

FOTO GALERI
2/9

Top Channel