Jeta e dyfishtë e lojtarit, mesfushor në futboll dhe pastor në kishë

11/03/2023 08:42

Andre Anderson, mesfushori i San Paolos i huazuar nga Lazio me të drejtë blerjeje, i cili ka veshur edhe fanellën e Salernitana-s dhe të Italisë U-20, ka vendosur t’i përkushtohet një jete të dyfishtë.

Në fakt, kur nuk luan futboll, ai përqendrohet te Bibla dhe, siç raportohet nga mediet italiane, është pastor ungjillor në një kishë shumë të vogël, në të cilën kanë qasje rreth 100 njerëz.

Ai iu betua Zotit në një periudhë me shumë lëndime, ku pas stërvitjeve shkon në kishë, ndërsa në shtëpi kthehet vonë.

Top Channel