Nuk ndalen bombardimet në Ukrainë, 15 humbje jete gjatë orëve të fundit

08/12/2022 16:46

Bombardimet gjatë natës kanë shkaktuar 15 viktima dhe 15 të plagosur në zona të ndryshme të Ukrainës.

Gjatë 24 orëve të fundit u shkaktuan dhjetëra bombardime, të cilat i kanë kthyer vendet e banimit në gërmadha.

Autoritetet vendase kanë raportuar në lidhje me shpërthimet, por nuk zbuluan ë shumë detaje rreth pasojave katastrofike.

Top Channel