Ftesë në 5/ A e theu Rama protokollin e takimeve në Samit? Endri dhe Sibora demonstrojnë live

06/12/2022 18:31

Sot në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon u diskutua ngjarja më e komentuar e ditës, Samiti i BE-së në Tiranë.

Mes shumë fotolajmeve që tërhoqën vëmendje dhe morën qindra komente, ishte dhe momenti kur kryeministri Rama i ulet në gjunjë kryeministrit të Luksemburgut.

I ftuar në studio, Endri Shabani e vlerësoi këtë dhe gjestet e tjera të Ramës gjatë pritjes së krerëve të BE-së si thyerje të protokollit.

Ai dhe gazetarja Sibora Bitri demonstruan live mënyrën korrekte të shtrëngimit të duarve, dule lënë të kuptohet që rrahja e shpatullave nuk është etike në evente të këtij lloji.

Top Channel