Lufta në Ukrainë/ Përballen çdo ditë me rrezikun, ushtarët ukrainas aksion në rajonin Donbas-it (Foto)

29/11/2022 21:19

Ushtarët ukrainas po përballen çdo ditë me rrezikun që vjen nga bombardimet e Rusisë.

Tashmë në vijën e parë të frontin në rajonin Donbas të Ukrainës ata kanë vijuar aksionin e tyre pa u menduar për vështirësitë.

Fotot tregojnë se si ata vijojnë kontrollin e zonës dhe punën e palodhshme e çdo dite.

Luftimet e ashpra vazhdojnë në rajon, i cili është pjesërisht i kontrolluar nga separatistët pro-rusë që nga viti 2014.

FOTO GALERI
1/6

Top Channel