Formacionet zyrtare, Klopp dhe Guardiola përzgjedhin titullarët!

16/10/2022 16:48

Liverpool dhe Manchester City është kryendeshja e kësaj jave në Premier League. The Reds vijnë pas një serie negative rezultatesh në kampionat që e kanë lënë 13 pikë pas The Citizens, megjithatë të besuarit e trajnerit Jurgen Klopp kërkojnë të nisin kthesën e madhe.

Edhe pse tekniku gjerman vuan disa mungesa të rëndësishme si Konate apo Luis Diaz.

Ndërkohë, sa i takon sulmit, Klopp e nis me treshen Diogo Jota, Salah dhe Nunez. Nga ana tjetër, Pep Guardiola aktivizon Ake nga minuta e parë ndërsa në sulm luan me Foden, Haaland dhe Bernardo Silva.

Top Channel