Tottenham nuk harron mikun e Conte, në qendrën e Spurs-ave mbjellin një lis

11/10/2022 13:24

Gian Piero Ventrone, ishtë një nga personat më të afërt të trajnerit Antonio Conte.

Ventrone i cili u nda nga jeta para pak ditëve për shkak të një sëmundje të keqe, kishte punuar me Conten edhe tek klubet e mëparshme teksa ish-tekniku i Juventusit e konsideronte Ventronen një nga personat më të besuar.

Në këtë formë, humbja për Conten ishte e madhe megjithatë klubi i Tottenham ka bërë të pamundurën për ta nderuar figurën e Ventrones duke qenë se ai shërbeu edhe te anglezët. Së fundmi, në qendrën stërvitore të Tottenham, lojtarët dhe stafi teknik, mbollën një lis në nder të Ventrones./ Super Sport

Top Channel