Zjarre masive në Gramsh/ Përmasat e flakëve në rritje, zjarrfikësit dhe vullnetarët përpjekje për neutralizimin e situatën

11/08/2022 14:22

Vatrat e zjarrit vijojnë të jenë aktive në fshatin Tunjë të Gramshit, ku prej disa orësh përmasat janë bërë më të mëdha.

Zjarrfikësit, vullnetarët, punonjësit e Drejtorisë së Pyjeve dhe banorët e zonës ndodhen në vendngjarje, ku  po punojnë për shuarjen e flakëve.

E gjithë zona është e mbushur me bimësi, duke favorizuar përhapjen e zjarreve .

FOTO GALERI
1/5

Top Channel