Mendoi se kishte simptomat e Covid-it, por papritur zbuloi se…

18/06/2022 18:20

Një nënë supozoi se ishte infektuar me Covid kur filloi të mos ndihej mirë, por rezulton se ajo ishte shtatzënë me binjakë. Claire Mcwhinnie filloi të ndihej keq në shtator, pasi u kthye në shtëpi nga një udhëtim në Dublin.

Ajo u ndje e sëmurë dhe mendoi se simptomat e saj lidheshin me një ‘hangover të gjatë’. Edhe pse mendoi se ishte infektuar me Covid, ajo bëri një test shtatzënie. 42-vjeçarja u habit kur doli se ajo nuk e kishte virusin, por priste një fëmijë. Megjithatë, Claire dhe partneri i saj Geoff Hennefer ishin në një surprizë edhe më të madhe kur zbuluan se ajo ishte shtatzënë me binjakë.

Ajo tha për Manchester Evening News:

“Shkova për një skanim dhe ata thanë se kishte dy rrahje zemre aty. Unë u trondita. Kam pasur tre aborte dhe kam një numër shumë të ulët të vezëve, nuk e kisha idenë se isha shtatzënë. Shkova në Dublin me vajzat dhe u ktheva dhe nuk u ndjeva mirë. Mendova se kisha Covid, ishte pushimi im i parë larg pas izolimit”.

Top Albania Radio shkruan se Claire nuk pati një shtatzëni të qetë dhe u shtrua në Spitalin Royal Bolton me një gjendje të presionit të gjakut dhe një mpiksje gjaku të dyshimtë përpara se të infektohej me Covid para datës së saj të lindjes. Fatmirësisht Claire dhe Geoff mirëpritën binjakët më 11 maj, me peshë pak më shumë se 6 kg secili.

Top Channel