Java nisi me reshje, por fundjava që shënon ndërrimin e viteve, do të jetë me mot me diell dhe temperatura të ngritura. 2022-shi do të nisë mbarë, përsa i përket motit.

Adiola Bani, Meteoalb: Deri në mesin e javës mbetet mot me reshje shiu, por në sasi më të pakët.

 

E enjtja dhe nata e ndërrimit të viteve do jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta, por mot të ngrohtë, pasi temperaturat ngjiten deri në 17-18 gradë.

Top Channel