Kaloi 299 ditë në spital, 44-vjeçari vuan ende pasojat e Covid-19

28/10/2021 09:58

Viti i kaluar ka qenë tepër dramatik për shkak të betejës me Covid-19. Teksa numri i rasteve të reja po pësonte ulje në të gjithë botën, disa persona patën vështirësi të madhe që të shëroheshin.

Alex Castro nga Sandy, Oregon ishte i aftë të notonte, të gatuante, por tani mezi hedh hapat dhe lëviz vetëm në dhomën e ndenjes. Pasojat e Covidit i ndikuan në zemër, mushkëri dhe veshka.

Ai u infektua me koronavirus para se të kishte vaksinë. Gruaja e tij tha se fillimisht nuk e morën seriozisht virusin dhe mendonin se ishte grip i zakonshëm.

Castro qëndroi 299 ditë në spital, 108 prej këtyre ditëve i kaloi në kujdes intensiv.

Edhe pse periudha kritike ka kaluar, dhe babai 44-vjeçar ka dalë nga spitali, ai do të duhet të marrë mbështetje oksigjeni për gjithë jetën, transmeton “CBS”.

FOTO GALERI
1/9

Top Channel