(Foto+Video) Tirana-Partizani/ Derbi ndalet që në nisje, tifozët hedhin flakadanë në fushë

25/10/2021 19:51

Derbi kryeqytetas Tirana-Partizani u ndërprerje sapo nisi dhe shkak u bënë sërish tifozët e pabindur.

Pas disa minutash, mes tymit e tensioneve, ndeshja rinisi. Derbi i kryeqytetit është kartolina e javës së 6 të Abissnet Superiores, me Tiranën e Partizanin që premtojnë një 90-minutësh spektakolar në “Air Albania”.

Bardheblutë synojnë tre pikët për t’u shkëputur në krye, ndërsa “të kuqtë” duan fitoren e parë sezonale.

FOTO GALERI
2/30

Top Channel