Aktorja me kancer në fazën e katërt rrëqeth: A e keni ndjerë ndonjëherë këtë?

06/09/2021 22:34

Shannen Doherty, e cila mbahet mend më së miri nga publiku i gjerë për serialin “Beverly Hills, 90210”, zbuloi për publikun në fillim të vitit të kaluar se kanceri i saj i gjirit është rikthyer dhe se aktualisht është në fazën e katërt.

Që atëherë, Shannen është shfaqur rregullisht tek fansat në mediat sociale dhe ndan postime për gjendjen e saj. Por ajo ka ngurruar të jep informacion në lidhje me shëndetin e saj për ca kohë, dhe një postim i mërziti veçanërisht ndjekësit.

“A keni ndjerë ndonjëherë se keni kaq shumë për të thënë dhe e dini që nuk do të jeni në gjendje?” ka shkruar aktorja.

“Qëndroni të fortë”, “Ne ju duam”, “Ju do të fitoni gjithçka”, “Vetëm vazhdoni, ditë pas dite”, shkruan ndjekësit e saj të shqetësuar për njoftimin e aktores.

Kujtojmë, Shannen më parë ka folur hapur për luftën kundër kësaj sëmundjeje. Që nga viti 2017, kanceri i saj ishte në falje, pasi iu nënshtrua operacionit dhe kimioterapisë afatgjatë.

Unë përpiqem të vlerësoj momentet e vogla në jetë që shumë njerëz nuk i shohin ose i marrin si të mirëqena,” tha Doherty kur u pyet se si ndihet për një diagnozë të vështirë.

“Gjërat e vogla janë të mëdha për mua.” Ne kemi një burim brenda nesh dhe na takon të gërmojmë thellë në mënyrë që të gjejmë forcën për t’u përballur me anët e këqija të jetës. Ajo tha se pasi mësoi se sëmundja kishte përparuar, filloi të pyeste karmën e saj.

“Mendova nëse kam karma të mirë apo të keqe, fillova të bëj lista të gjërave të këqija që bëra në jetë dhe se si i trajtoja njerëzit”, pranoi ajo.

Ajo gjithashtu zbuloi se tashmë ka në plan të shkruajë letra dhe të regjistrojë video mesazhe për të dashurit që do t’u liheshin atyre pas vdekjes së saj.

Top Channel