Fotot e tmerrit/ Shpërthimi në Kabul, sulmi pranë hotelit ku qëndronin trupat britanike dhe gazetarët

26/08/2021 16:22

Një shpërthim kamikaz ka ndodhur jashtë aeroportit të Kabulit, në Afganistan, ditën e sotme.

Sikurse shihet edhe nga fotot si pasojë e sulmit, që ndodhi në afërsi të hotelit ku qëndronin trupat britanike dhe gazetarët, janë plagosur dhjetëra persona, por ende nuk dihet numri i viktimave.

Raportohet se shpërthimi ndodhi pranë hotelit Baron, pas paralajmërimeve se gjatë ditës një sulm terrorist shumë vdekjeprurës mund të ndodhte në aeroport brenda disa orësh.

Mbretëria e Bashkuar, SHBA dhe vende të tjera janë duke lëvizur për t’i dhënë fund evakuimeve të dhjetëra mijëra qytetarëve përpara afatit të 31 gushtit.

FOTO GALERI
1/9

Top Channel