“Italia e Vogël” në mes në Anglisë/ Si do të ndahen tifozët në Bedford të Anglisë?

11/07/2021 19:07

Rreth një në pesë persona në qytetin e Bedford në Angli është italian, duke i dhënë këtij qyteti pseudonimin “Italia e Vogël”.

Entuziazëm, dhe betejë mes tifozësh pritet të ketë sonte në Bedford, teksa në “Wembley” luhet finalja e “Euro 2020”, Itali-Angli.

Kjo do të thotë që shumë familje dhe grupe miqsh, do të ndahen për të mbështetur skuadrën e zemrës.

Ndërkohë, pak orë para ndeshjes, jashtë stadiumit Wembley janë mbledhur mijëra tifozë anglezë,  duke shpresuar që trofeu ‘ të vijë në shtëpi’.

FOTO GALERI
1/10

Top Channel