Video/ Merr fund paqja mes Izraelit dhe Hamasit? Ushtria izraelite nis sulmet në Gaza

16/06/2021 06:42

Paqja mes ushtrisë izraelite dhe militantëve të grupit të Hamasit duket se ka marrë fund pasi Izraeli tha se ka filluar sulmet ajrore kundër objektivave të Hamasit në Rripin e Gazës.

Këto sulme, shpërthimet e të cilave u dëgjuan në Gaza në orët e para të së mërkurës janë në shenjë hakmarrjeje për sulmet e kryera nga Hamasi më herët të martën.

Ky është shpërthimi i parë i madh që pas armëpushimit të vendosur me 21 maj i cili u arrit pas 11 ditësh luftime mes dy vendeve dhe pas shumë thirrjeve nga ndërkombëtarët.

Top Channel