Lajmi i fundit
Në vendngjarje ndodhen shërbimet e Policisë, të ambulancës dhe të zjarrfikëses, dhe teknikët të cilët po punojnë për rregullimin e defektit.

SHBA/ 5 persona humbin jetën pas një sulmi me armë zjarri

25/05/2021 10:08

Të paktën pesë persona humbën jetën pas disa të shtënave me armë zjarri, në West Jefferson, në periferi të Ohio Columbus.

Mediet e huaja shkruajnë se tre njerëz u gjetën të vdekur në ndërtesë, ndërsa të tjerët u gjetën jashtë të njëjtës ndërtesë, megjithëse numri i saktë i të vdekurve ende nuk është konfirmuar.

Në të njëjtën kohë, WCMH raportoi se skena e krimit ndodhi në një shtëpi në West Jefferson, një qytet me rreth 4,000 njerëz në perëndim të Columbus.

Policia u njoftua për të shtënat nga një kalimtar dhe ka filluar kërkimet për një të dyshuar dhe prova.

Zyra e Sherifit të Qarkut Ohio dhe Zyra e Sherifit të Qarkut Madison thuhet se po ndihmojnë Policinë e West Jefferson në hetim.

Top Channel