Shifra të frikshme në Indi/ Mbi 300,000 të vdekur nga COVID deri tani

24/05/2021 16:50

Numri i të vdekurve nga koronavirusi në Indi ka arritur në mbi 300,000.

Kështu, India bëhet vendi i tretë pas Shteteve të Bashkuara dhe Brazilit që kapi këtë shifër pasi një valë e madhe e infeksioneve mbizotëron sistemin e kujdesit shëndetësor.

Sipas mediave të huaja, numri i të vdekurve në Azinë Jugore tani qëndron në 303.720 pasi shtoi 50,000 vdekje në pak më pak se dy javë dhe numri i përgjithshëm i infeksioneve u rrit mbi 26.7 milionë.

India ka shënuar rritje rekord një-ditor të infeksioneve dhe viktimave në javët e fundit.

Ajo raportoi 4,454 vdekje nga Covid-19 në 24 orët e fundit, numri i dytë më i lartë ditor që kur arriti një rekord me 4,529 të mërkurën.

Top Channel