​Izraeli godet me raketa objektivat ushtarake rreth Damaskut

30/12/2020 19:58

Avionët luftarakë izraelitë qëlluan me raketa objektivat ushtarake pranë Damaskut, duke vrarë një ushtar sirian dhe duke plagosur tre të tjerë, njofton Ministria e Mbrojtjes së Sirisë.

Një zyrtar ushtarak sirian tha se sulmi ndodhi pas mesnatës në rajonin Zabadan afër Damaskut dhe se shënjestra ishte mbrojtja ajrore siriane.

Sulmi shkaktoi dëme, raporton AP, duke iu referuar agjencisë zyrtare së lajmeve siriane SANA. Gjatë sulmit, u godit edhe një depo me municione dhe raketa të destinuara për aleatët iranianë.

Top Channel