Presidenti i zgjedhur në SHBA, Joe Biden dhe zëvendësja e tij Kamala Harris janë zgjedhur si ‘Personazhi i vitit 2020’, sipas revistës Time.

“Biden dhe Harris prezantuan diçka historike”- ishte postim i bërë nga revista në Twitter.

Çifti demokrat mposhtën 3 finalistët e tjerë, doktorin Anthony Fauci, Lëvizja Drejtësia Racore dhe presidentin Donald Trump, i cili humbi Shtëpinë e Bardhë.

Top Channel