Sir Sean Connery

Para disa ditësh ndërroi jetë legjenda që luajti rolin ikonik ‘James Bond’, Sir Sean Connery.

Lajmin e bënë të ditur familjarët e tij, teksa treguan se aktori po përballej për një kohë të gjatë me një sëmundje.

Gjatë vitit 1920 ai ndërtoi një shtëpi afër bregdetit Cap de Nice, e cila u cilësua si ndër më të mirat në Francë.

Pasi ai ndërroi jetë, po e njëjta rezidencë ka dalë në shitje për 25 milionë dollarë.

Vendi përmban rreth pesë dhoma gjumi, pishinë dhe tarracë  prej së cilës mund të shijohet pamja mbresëlënëse. Për shkak të luksit që përmban, shtëpia ka edhe oborr, ndërsa ishte vendi i preferuar edhe i Coco Chanel, Pablo Picasso dhe Grace Kelly.

Kujtojmë se karriera e Connery u pa për pesë dekada, teksa në vitin 1988 fitoi çmimin ‘Oscar’ përmes rolit në filmin “The Untouchables.

FOTO GALERI
2/10

Top Channel